ورزش های الکترونیک سوئد

Emil”HeatoN”Christensen و Tommy”Potti”Ingemarsson همکاری مشترک خود برای شروع لیگ ورزش های الکترونیک سوئد را اعلام کردند. فصل اول این مسابقات با Counter Strike: Global Offensive آغاز می شود و جایزه ای معادل 750 هزار کرون (حدود 5 میلیارد تومان) برای آن در نظر گرفته شده است.

HeatoN و Potti این لیگ را با هدف خلق “فضایی مشابه با ورزش های دیگر” شروع کرده اند. هدف دیگر لیگ، ایجاد تیم های محلی و از بین بردن خلا مهارتی بین تیم های حرفه ای و محلی است. این لیگ با ساختار فصلی و جایزه قابل توجه، قصد دارد که به توسعه تیم ها کمک کند.

Potti یکی از بنیانگذاران Ninjas in Pyjamas – NiP – در سال 2000 است. این تیم کار خود را با یک رویداد کوچک LAN در Lidkoping سوئد آغاز کرد. در کنار HeatoN، هر دو طی سالیان متمادی نقش مهمی در تیم Counter Strike داشتند و از چهره های برجسته مسابقات LAN بودند. HeatoN به عنوان عضوی ازNiP این شرکت را در سال 2012 احیا کرد و تاکنون در مقام مدیر به کار خود ادامه می دهد. HeatoN با پیوستن به CUBE به عنوان مشاور و Kappa Bar، اخیراً در عرصه ورزش های الکترونیک فعال بوده است.

Tommy”Potti”Ingmarsson می گوید: “چشم انداز من این است که لیگ ورزش های الکترونیک سوئد باید مانند لیگ هاکی و لیگ فوتبال این کشور به دنیا معرفی شود. نبود سازمان های مرتبط، تیم های محلی و لیگ های محلی باعث می شود که میلیون ها استعداد و طرفدار بازی در خانه بمانند و نتوانند به جایگاه واقعی خود در این صنعت برسند. در بلند مدت، تیم ها باید قادر به ادامه زندگی (به عنوان یک شغل) در ورزش های الکترونیک باشند، همانطور که خیلی ها در لیگ حرفه ای فوتبال اینگونه زندگی می کنند.”

اولین فصل لیگ در پاییز امسال شروع می شود. پس از پاییز، لیگ در دو فصل برگزار می شود که در قالب لیگ اصلی و 4 لیگ منطقه ای دسته بندی می شوند: جنوب، شمال، شرق و غرب. مرحله مقدماتی هر منطقه در ماه آگوست آغاز می شود و تیم های برتر فرصت حضور در لیگ اصلی را خواهند داشت. در عین حال تیم های دیگر در لیگ های منطقه ای به رقابت می پردازند. این لیگ همچنین به عنوان پرچمدار پلتفرم مسابقات esportal به شمار می رود.

سوئد یکی از بهترین پرورش دهندگان ستارگان ورزش های الکترونیک در دنیاست و به نوعی به عنوان هاب منطقه اروپا به شمار می رود. این لیگ که توسط دو تن از نام های بزرگ ورزش های الکترونیک راه اندازی می شود، به طور قطع پتانسیل یک لیگ قدرتمند را در خود دارد. در مجموع انتظار می رود که این لیگ تیم های زیادی را جذب کند و اولین فصل خود را با موفقیت پشت سر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید