بازی‌های آسیایی 2018
شهریار شاکی معروف به DeMiGoD، توانست با برد در مقابل رقبای خود در مرحله انتخابی منطقه‌ غرب آسیا که با صدرنشینی بدون باخت او همراه بود، جواز حضور در مرحله اصلی بازی‌های آسیایی 2018 را کسب کند.

انتخابی غرب آسیا برای کسب سهمیه در مرحله اصلی بازی‌های آسیایی 2018 از بیست و یکم خرداد شروع شده است. این رویداد در شش رشته برگزار می‌شود که ایران در چهار رشته نماینده دارد. دوشنبه هفته گذشته شاهد برگزاری بازی‌های League of Legends بودیم که متاسفانه تیم ملی ایران با کسب یک برد و یک باخت در گروه خود در مقام دوم غرب آسیا قرار گرفت و شانس حضور در مرحله اصلی را از دست داد.

این مرحله، شب گذشته با برگزاری رشته Starcraft II پیگیری شد. در بخش انتخابی منطقه غرب آسیا، سه کشور اعلام آمادگی کرده بودند و نمایندگان خود را برای برگزاری این بخش معرفی کردند. شهریار “DeMiGoD” شاکی، به عنوان نماینده کشور ایران در این رویداد حضور پیدا کرد. شاکی جزو با تجربه‌ترین بازیکنان الکترونیک اسپرتز ایران است که تجربه حضور در میادین برون مرزی و قهرمانی در مسابقات خارجی را داشته است.

بازی‌های غرب آسیا در رشته Starcraft 2 نیز به صورت آنلاین برگزار شد. شهریار شاکی با اینکه در اولین بازی خود در مقابل نماینده عربستان با مشکل اینترنت مواجه بود، با این حال توانست با کسب نتیجه 2-0 در مقابل هر دو رقیب خود و صدرنشین شدن در غرب آسیا، به عنوان نماینده ایران و منطقه، سهمیه مربوط به مرحله اصلی بازی‌های آسیایی 2018 را کسب کند.

دو رشته PES 2018 و Hearthstone نیز در روزهای آتی پیگیری خواهند شد و ایران در هر دو رشته نمایندگان خوبی دارد. آقای وحید کیمیاگر در رشته Hearthstone و آقایان پاجانی و نوبخت نمایندگان ما در رشته PES خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید