Khazix

سلام دوستان در این مطلب به درخواست کاربران سایت به توضیح چمپیون Khazix می‌پردازیم.

پس با مقدمه‌ای کوتاه شروع می‌کنیم، با ما باشید:

قبل از توضیح اصلی باید اینو بگم که وقتی دشمن تنها باشه و شما توسط اون دیده نشین یا توسط یکی از یاران بهش ضربه ای وارد شده باشه، یک دایره دور اون ظاهر میشه که در این حالت به دشمنی که این دایره دورش ظاهر شده Isolated Target  گفته میشه.

و مورد بعدی اینکه khazix هردفعه که R و یا همون Ultimate خودش رو level up میکنه، می‌تونه یکی از ابیلیتی‌های خودش رو تقویت کنه. از اونجایی که R  فقط ۳ بار level up  میشه بنابراین شما فقط می‌تونید ۳ تا از ۴ ابیلیتی خودتون رو تقویت کنید. در ادامه توضیح میدم که چطور می‌تونید هر ۴ ابیلیتی رو تقویت کنید. حالا با در نظر گرفتن این موارد به توضیحات اصلی میپردازیم.

قابلیت های Khazix :

قابلیت Passive: Unseen threat

وقتی khazix توسط دشمن دیده نشه، اگر به دشمن نزدیک بشه و به اونا Basic attack بزنه damage  بیشتری وارد میکنه و اونا رو slow میکنه.

قابلیت Q: Taste Their Fear

این ابیلیتی به دشمن physical damage‌ وارد می‌کنه که اگر کسی که بهش حمله کردید Isolate شده باشه، بهش damage بیشتری وارد می‌شه.

Evolved Taste Their Fear ( حالت تقویت شده )‌ :

در این حالت اگر به Isolated target ،Q بزنید damage خیلی بیشتری وارد می‌کنید و 60% از Cooldown ابیلیتی Q شما کم میشه. همچنین khazix از فاصله دورتری می‌تونه Basic attak و Q بزنه.

قابلیت W: Void Spike

این ابیلیتی spike هایی رو پرتاب میکنه که به تمام کسایی که در یک محدوده کوچک نزدیک همدیگر هستد، damage وارد می‌کنه.

اگر به Isolated target‌ این spike هارو بزنید باعث میشه که مقداری slow‌ بشن و اگر از فاصله نزدیک W بزنید مقداری heal  می‌شید.

Evolved void Spike (‌حالت تقویت شده ) :

در این حالت W شما 3  عدد spike با زاویه های متفاوت پرتاب می‌کنه و اگر به Isolated target‌ بزنید باعث می‌شه میزان بیشتری slow بشن.

قابلیت E: Leap

با این ابیلیتی شما می‌تونید مقداری jump یا همون پریدن انجام بدید که یه مقدار damage هم به کسایی که شما روی اونا فرود میاید، وارد می‌کنه. این قابلیت برای نزدیک شدن به دشمن و یا در بعضی مواقع فرار کارآمد هستش.

Evolved Leap ( حالت تقویت شده )‌ :

مقدار فاصله ایی که شما می‌تونید Jump کنید خیلی بیشتر می‌شه و با گرفتن kill و یا Assist زمان Cooldown این ابیلیتی refresh می‌شه و شما دوباره می‌تونید Jump کنید.

قابلیت R: Void Assault

با فعال کردن این ابیلیتی شما برای مدتی نامرئی می‌شید و Movement speed می‌گیرید. شما می‌تونید ۲ بار این ابیلیتی رو فعال کنید که بنابراین در هردفعه استفاده از این ابیلیتی می‌تونید ۲ بار نامرئی بشید و همچنین باعث میشه Passive شما دوباره فعال بشه.

Evolved Void Assault (حالت تقویت شده)‌:

در این حالت شما با هر دفعه وارد شدن به علف ها یا به عبارتی Bush ها برای مدتی نامرئی می‌شید و Movement speed می‌گیرید. البته با وارد شدن به هر Bush تا ۱۰ ثانیه بعد توی اون bush نمی‌تونید نامرئی بشید.

 

خوب حالا می‌ریسیم به این نکته که چطور هر ۴ ابیلیتی خودمون رو تقویت کنیم:

همه می‌دونیم هر چمپ داستانی داره و در داستان معمولا دشمنی برای قهرمان ما وجود داره.

خوب حالا داستان khazix بعضی وقتا می‌تونه توی روند بازی تاثیر بزاره، در داستان Rengar دشمن اصلی اون هستش و اگر کسی از تیم حریف Rengar رو انتخاب کنه، در اواسطه بازی پیغامی برای شما که در نقش khazix در حال بازی کردن هستید ظاهر میشه که طبق این پیام شما باید Rengar رو بکشید. اگر این کار رو انجام بدید به عنوان پاداش به شما این امکان رو میده که ابیلیتی ۴ ام خودتون رو هم تقویت کنید.

خوب دوستان امیدوارم این مطلب مورد توجهتون قرار گرفته باشه و لذت برده باشید. شما با مراجعه به بخش League of Legends می توانید از آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به این رشته با خبر شوید.

6 دیدگاه ها

  1. سلام
    میشه در مورد چمپایی مثل ریون و آزیر و اورلیون هم توضیح بدید
    بعضیاشون خیلی قوین و آدم نمیفمه که چطوری میمیره….

  2. میشه بخترین هیروهای رنکد رو که نیشه باهاشون ساپرت کرد رو معرفی کنید و یاد بدین که چیکار کنم
    هرچی بازی می کنم رنکدم بالا نمیره

    • بله حتما جزیی از برنامه های آموزشیمون هست که تمام لاین هارو توضیح کامل به همراه نکات مربوط به خودش بدیم و در آینده حتما روی سایت قرار میگیره به صورت تصویری

دیدگاهتان را بنویسید