بازیکنان تیم ملی ایران
مرحله انتخابی غرب آسیا برای تعیین شدن نمایندگان منطقه و حضور در مرحله اصلی بازی‌های آسیایی 2018 به پایان رسید. ایران در دو رشته PES و Starcraft نماینده خواهد داشت.

بازی‌های آسیایی 2018 شش ورزش الکترونیکی را شامل می‌شود که ایران در چهار رشته PES، League of Legends، Hearthstone و Starcraft شانس حضور در رقابت‌ها را داشته است.

نمایندگان ایران در رشته League of Legends، بعد از باخت در بخش tiebreaker و قرار گرفتن در جایگاه دوم بخش غرب آسیا از حضور در مرحله اصلی بازماندند.

league of legends
نتایج رشته League of Legends

رشته‌ی دیگری که ایران در آن برای کسب سهمیه آسیا با کشورهای اردن، سوریه و عربستان به رقابت پرداخت، PES 2018 بود. نوع برگزاری بازی‌های این رشته با سبک عجیبی همراه بود. هر کشور دو نماینده را برای حضور در بخش انتخابی غرب آسیا معرفی کرده بود که آقایان پاجانی و نوبخت با کسب مقام برتر در مرحله انتخابی تیم ملی ایران راهی این بخش شده بودند.

فرمت برگزاری بازی‌های این مرحله به صورت best-of-three بود و بازیکنان بایستی اولین بازی خود را به صورت انفرادی و بازی دوم را به صورت همکاری دو نفره(2v2) انجام می‌دادند.

بازیکنان ایران در رشته PES 2018 با کسب سه برد توانستند در جایگاه اول بخش انتخابی غرب آسیا قرار گیرند و راهی مرحله نهایی بازی‌های آسیایی 2018 شوند.

pes18
نتایج رشته PES18

با شروع مسابقات Starcraft II انتظارات متفاوتی را شاهد بودیم و به نظر می‌رسید که اگر هم کسی شانس صعود به مرحله اصلی را داشته باشد، شهریار شاکی قهرمان مرحله انتخابی تیم ملی برای بازی‌های آسیایی 2018 است. همینطور هم شد!

شاکی با کسب نتیجه 2-0 در مقابل سوریه و عربستان قاطعانه راهی مرحله اصلی بازی‌های آسیایی 2018 شد.

starcraft
نتایج رشته Starcraft II

در رشته Hearthstone نیز وحید کیمیاگر نتوانست از سد رقبای خود بگذرد و کسب با نتایج 3-2 در مقابل سوریه و 3-0 در مقابل عربستان، در جایگاه سوم غرب آسیا قرار گرفت.

hearthstone
نتایج رشته Hearthstone

مرحله نهایی بازی‌های آسیایی 2018 در جاکارتا، پایتخت اندونزی برگزار می‌شود. قهرمانان هر منطقه، بیست و هفتم مرداد ماه امسال دور هم جمع می‌شوند تا بهترین بازیکنان آسیا در هر رشته را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید