آموزش Dota 2

در این پست به آموزش Dota 2 و کاراکترهای پست چهار و پنج می پردازیم.

در هر بازی حرفه ای Dota2، به پشتیبانی (ساپورت) قوی ای نیاز است که به عنوان پست پنجم (position 5) شناخته می شود. وظیفه اش خرید آیتم های سودمندی مانند Dust و Ward است که بازیکنان دیگر می توانند از حمایت بیشتری برخوردار شوند. زیرا آنها یک بازیکن با اولویت فارم کمتر دارند، که او دارای یک استراتژی قوی و قدرت کنترل بالای بر روی مپ است.

با این وجود به هیچ وجه نقش محبوبی نیست. بازی در پست پنجم برای بازیکنان علاقه مند به بازی تیمی در سطح گسترده که توانایی کنترل مپ و ایجاد یک موقعیت خوب برای تیم به همراه داشته باشد، مناسب است. می تواند به شما در بردن گیم بسیار کمک کند. این مسئله بودن یا نبودن پست پنجم است که نشان دهنده اهمیت بالای آن در کسب پیروزی است.

کل بازی هوشیار باشید:

بیشتر هیروهای هارد ساپورت(Hard Support) که نسبت به بقیه برتری دارند همیشه به یک سری آیتم مخصوص متکی نیستند. به طور مثال Lich، یک هیرو معقول به عنوان ساپرتر پست پنجم شناخته می شود. با اسپل هایش دمیج زیادی را وارد می کند و همچنین slow خیلی خوبی در طول بازی دارد که به آیتم زیادی هم احتیاج ندارد. ولی به عنوان ساپرت مثل بقیه هیرو ها آسیب پذیر است و اگر تنها به حال خودش رها شود نمی تواند از خود دفاع کند و به آسانی می میرد.

برای همین باید مراقب باشید که عقب تر از Carry در لاین بازی کنید. چون شما به عنوان کمک دهنده هستید و اگر شما بمیرید، کری هم می میرد و همچنین شما نمی توانید هیرو های دشمن را سولو کیل کنید. در این بین شما فارم زیادی ندارید. ولی با همه این اوصاف باید در درگیری ها زنده بمانید و به هم تیمی هایتان کمک کنید.

سعی نکنید در نقش بتمن ظاهر شوید:

اگر به عنوان هیرو ساپرت بازی می کنید ممکن است، سریع بمیرید. شما قادر هستید که دمیج زیادی را وارد کنید. ولی به این معنا نیست که همان اول فایت بمیرید. در واقع باید زنده بمانید، تا کنترل گیم را در دستتان بگیرید و دیگر بازیکنان باید در صدد زنده نگه داشتن شما در درگیری ها باشند.

در واقع بازی کردن به عنوان Hard Support یکی از مشکل ترین کار هاست. باید تجربه زیادی داشته باشید که تیم را مدیریت کنید.

همچنین باید تمام قابلیت هیروها و آیتم ها را بدانید که بتوانید با تیم حریف مقابله کنید. به فکر گنک کردن، سیو دادن و همچنین کنترل لاین کری باشید. با یک بازی تیمی درست و به عنوان ساپ می توانید تیم را به سوی پیروزی پیش ببرید.

انتظار گرسنگی کشیدن را باید داشته باشید:

به عنوان بازیکن پست پنجم نمی توانید مثل کری فارم کنید و آیتم های خاص و گران برای پشتیبانی بیاورید.
چون باید پولتان را خرج تیم کنید. مثل خریدن Courier، Ward و Smoke.

همه ی این موارد اوایل بازی برای کنترل کردن مپ تاثیر گذار است. پس انتظار آیتم زیادی نباید داشته باشید.

کارهای که نباید انجام دهید :
م‍‍پ را نادید گرفتن

به عنوان بازیکن پست پنجم تیم، شما موقعیت فارم و کشتن Creep نخواهید داشت. رها کردن شما با زمان بسیار به تیمتان در راه های گوناگون کمک می کند.
برای کمک به لاینتان، Hard Supporter باید از پهنای دید درون جنگل و جاهای مهم مطمئن باشد. مطمئن باشید که شما تمام اسلات های Ward را در هر زمانی خریداری کرده باشید. اگه دشمن برای Gank در دید Ward شما دیده شود، بایستی تیم خود را ping کنید آنها را با خبر کنید.

قدم بعدی از وظیفه های یک Supporter، استک(Stack) کردن Creep برای Carry خود است. همانطور که آنها روی Farm کردن در اوایل بازی تمرکز می کنند، Stack کردن Creepها برای Carry ها در اواسط بازی بسیار مفید خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش Dota 2 و یا مهمترین اخبار این بازی می‌توانید به بخش Dota 2 سایت گیم پلاس مراجعه کنید.

یک دیدگاه

  1. همیشه دوتا بازی کردن سخت بوده: )
    تا بیای یه چیزی رو یاد بگیری 100تا چیز جدید اومده
    کلا زیادی سخته بازیش
    اگر آسون می بود الان ایران قهرمان بین المللی میداشت)))

دیدگاهتان را بنویسید