آموزش افزایش رنک در CSGO، سیستم رنک دهی و تراست فاکتور

بازی کانتر استرایک نیز همانند بازی های دیگر از طرف شرکت Valve دارای یک رنک بندی است. در این پست سعی داریم تا آموزش افزایش رنک در CSGO را برای شما ارائه دهیم. البته لازم به ذکر است که معمولا بازیکنان بزرگ در این رنک بندی ها شرکت نمی کنند چون با توجه به سرور های 64 تیکی و ضعیف valve، مکان مناسبی برای به رخ کشیدن مهارت نیست. اما برای بسیاری از بازیکنان تازه وارد این رنک بسیار مهم است پس برای آموزش افزایش رنک در CSGO در این پست با ما همراه باشید.

رنک بندی در CSGO

شاید در ظاهر سیستم رنک دهی بسیار گیج کننده و پیچیده باشد با این حال، سیستم رتبه بندی CSGO کاملا طبق اصول است و اگر شما رنک ها را بدانید به راحتی می توانید این سیستم را درک کنید. در شکل زیر تمامی رنک های CSGO در بخش competitive به ترتیب مشخص شده است.

رنک بندی در CSGO
رنک بندی در CSGO

به ترتیب پایین ترین رنک Silver I بوده و بالاترین رنک در بازی کانتر استرایک The Global Elite است.

سیستم رتبه بندی CSGO چگونه کار می کند؟

سیستم Level در بازی CSGO از 1 تا 40 است. این سیستم به صورتی است که در بعضی از لول ها به شما اسکین هایی را جایزه می دهد و وقتی شما به لول 40 برسید می توانید یک مدال از بازی دریافت کنید و سپس دوباره این رنک ریست شده و لول 1 آغاز می شود. لازم به ذکر است در ابتدای بازی شما نیاز دارید تا لول 21 بالا بروید تا بتوانید Prime را دریافت کنید. پرایم یک معیار برای این است که بازی چیتر کمتری دارد و متقلبین توسط VAC بن می شوند. همچنین زمانی که شما بازی را به تازگی نصب می کنید، فقط می توانید روزی 2بازی را ببرید. این روند تا وقتی که شما 10 بازی را برنده شوید ادامه دارد و بعد از آن شما می توانید هر تعداد که می خواهید بازی کنید. همچنین استیکر های خاصی در کنار level شما دیده می شوند که در عکس زیر می توانید آن ها را مشاهده کنید.

سیستم رنک دهی
سیستم رنک دهی

آموزش افزایش رنک سریع در CSGO

مهم ترین روش برای رنک آپ سریع در کانتر استرایک این است که شما مهارت فردی خود را افزایش دهید. افزایش مهارت به معنی افزایش شوتینگ، جامپینگ، مهارت حرکت و غیره است. یکی از معیار های مهم دیگر برای افزایش رنک، قدرت ارتباط با هم تیمی ها است. کانتر استرایک بازی است که شما باید در هر لحظه با دیگر هم تیمی های خود به صحبت بپردازید و اطلاعاتی که از آن موقعیت خود در بازی دارید را با دیگران به اشتراک بگذارید. به همین دلیل توصیه می شود که اگر زبان خارجی ضعیفی دارید و یا از بازی با خارجی ها متنفرید، حتما به صورت Party جوین دهید تا نتیجه بهتری کسب کنید.

تراست فاکتور

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، پرایم در مرحله (level) بیست و یک و بالاتر به شما داده می شود و این یک معیار برای این است که شما دارای یک شماره همراه خاص در استیم هستید و با فقط بازیکنان پرایم دیگر بازی می کنید. شرکت Valve به تازگی یک معیار دیگر به نام Trust Factor را به بازی اضافه کرده است. این فاکتور به معنای ویژگی های حساب Steam و رفتار بازیکنان است. ویژگی های حساب شامل time play شما در بازی CSGO، تعداد Report شدن شما در بازی های رسمی و از این قبیل موارد می شود. این سیستم Trust نامیده می شود و عوامل ذکر شده به عنوان یک عامل اعتماد واقعی برای بازیکن محسوب می شوند. لازم به ذکر است در زمان شروع بازی شما خودتان انتخاب می کنید که از طریق تراست فاکتور و یا پرایم بازی برای شما پیدا شود. فاکتور اعتماد برای بازیکنان کمی مرموز به نظر می رسد.

تمام تلاش شرکت Valve برای این است که بازیکنان بتوانند به راحتی به بازی بپردازند. اضافه شدن تراست فاکتور یک معیار بسیار ساده برای اعتماد است و عموما به این معنی نیست که در بازی شما متقلبان حضور ندارند. اگر سوالی در مورد این پست داشتید و یا در بخش خاصی نیاز به راهنمایی بود، لطفا در بخش نظرات سایت گیم پلاس مطرح بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید